Nasze warzywa

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana kupnem uprawianych z wielką troską warzyw o wysokiej zawartości substancji odżywczych to zapraszamy do kontaktu!

Możesz kupić nasze produkty bezpośrednio na farmie, a jeśli jesteś szczęściarzem mieszkającym w Wadowicach, bądź w okolicach papieskiego miasta, nasze warzywa mogą wpaść do Ciebie na obiad.

Skontaktuj się z nami!

Jak uprawiamy

Prowadzimy naszą uprawę w systemie No Dig, co oznacza że wielką troskę przykładamy do ziemi, która odżywia nasze warzywa i owoce. W ziemi znajdują się pożyteczne mikroorganizmy, które są pośrednikiem procesu wymiany substancji odżywczych między rośliną, a glebą. Jeśli są one zdrowe, to rośliny rosną silniejsze i w pełni odżywione.

Kompost dostarczający naszym mikroorganizmom pożywienia, jak również zaszczepiający nasze uprawy nowymi gatunkami małych pomocników produkujemy sami, dzięki czemu mamy pewność jakości darów naszej ziemi.

Ogród zorganizowaliśmy w sposób zalecany przez J. M. Forier’a (i nie tylko, choć jego po prostu uwielbiamy jako człowieka) nazywany Market Garden. Pomaga on nam zoragnizować nie tylko sam system sadzenia roślin, ale również podpowiada jakich narzędzi używać, bądź jak naturalnie radzić sobie ze szkodnikami.